Великояблуньківський ліцей Маневицької селищної ради Книга звитяг рою "Патріот" Великояблуньківського ліцею Маневицької селищної ради Волинської області Виховник Деркач Любов Василівна педагог - організатор м/т - (096) 63-70-172 ел. адреса - lubavasilivna77@gmail.com 2020-2021н.р.

Ройові атрибути

Назва рою"Патріот"

Ройовий клич Завжди разом крокувати і назад не відступати

Ройове гасло За волю. за віру, за честь України

я буду невтомно стоять до загину

Емблема рою

Склад рою

№ з/п Прізвище, ім’я, по батькові Рік народження Клас
1 Данилюк Владислав Олександрович 2005 9
2 Ткачук Анастасія Сергіївна 2006 9
3 Ковбасюк Анастасія Юріївна 2006 9
4 Манзюк Владислав Анатолійович 2004 11
5 Патейчук Максим Андрійович 2004 11
6 Кушнір Діана Віталіївна 2004 11
7 Михальчук Олег Васильович 2004 11
8 Покидюк Василь Віталійович 2004 11

Організації, завдання яких виконував рій:

1. Великояблуньківський ліцей Маневицької селищної ради

2. Довжицький старостинський округ Маневицької ТГ

3. Будинок культури с. Велика Яблунька

4. Релігійна громада Хресто-Воздвиженського храму с. Велика Яблунька Маневицького району.

5.Маневицька районна організація ветеранів АТО на сході України (співпраця з волонтером – капеланом Ружило Олександром)

Виховання за своєю суттю – це

керівництво духовним становленням особистості.

В. Сухомлинський

Доброта і милосердя – це два крила, на яких тримається людство. Українському народу у всі часи були притаманні милосердя, готовність прийти на допомогу ближньому. Козацький рій «Патріот» постійно бере активну участь у проведенні благодійних акцій, відзначенні загальнодержавних свят, допомагає одиноким людям, доглядає та облаштовує могили та обеліски на території с. Велика Яблунька, проводить зустрічі з учасниками АТО, активістами Майдану, ветеранами війни в Афганістані. Така волонтерська діяльність школярів спрямована на виховання особистості учня як національно свідомого громадянина держави. Спільні проекти разом з працівниками місцевої влади, Будинку культури, Релігійною громадою села, Маневицькою районною організацією ветеранів АТО на сході України (співпраця з волонтером – капеланом Ружило Олександром) формують високоморальну та багату духовно, життєво компетентну особистість, яка в майбутньому успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал та інноватор.

Метою такої роботи є залучення якнайбільшої кількості дітей та молоді до благодійної діяльності, виховання у них розуміння та культури благодійності, пропаганда і поширення ідей доброчинства, милосердя серед жителів села, посилення уваги суспільства до потреб населення.

Формуванню національно свідомої, патріотично налаштованої особистості сприяє участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). У рамках цього проекту в закладі організовано козацький рій «Патріот»

(див. фото 1), який діє під гаслом: «За волю, за віру, за честь України я буду невпинно стоять до загину".

Фото1. Рій "ПАТРІОТ"

Члени рою стали рушійною силою добрих справ у ліцеї, розпочатих за ініціативою учнівського парламенту. Започатковане у важкі часи для українського суспільства воно згуртувало молодь навчального закладу.

Уже котрий рік за незалежність України віддають свої життя кращіїї сини, справжні патріоти… За Небесною сотнею полинули у вічність наймужніші захисники Вітчизни. Серед них випускники нашої школи: Деркач Олександр і Гринюк Володимир. Активісти рою збирають матеріали про загиблих випускників, поповнюючи музей школи, запрошують на зустрічі рідних хлопців. Важкічаси настали зараз в Україні: війна, розруха, тисячі жертв. Та наші герої не здаються, не даючи агрессору можливості перемогти. Сьогодні, як ніколи, учні рою, як і всі українці,пройнялися духом єдності, усвідомленням себе як нації.. Однак страшною ціною за цей справжній патріотизм стали сотніз агиблих та тисячі поранених наших співвітчизників. Наша школа завжди допомагає тим, хто служить в АТО, хто ризикує кожен день своїм життям заради миру і спокою в Україні, заради єдності Батьківщини. Ми пишаємося своїми випускниками - воїнами АТО, про військову службу яких виготовлено стенди «Наша гордість і сила», організовується волонтерська допомога, привітання з нагоди свят та тематичні зустрічі (див. фото 2,3,4,5).

Фото 2,3,4,5 Організація в ліцеї передачі в зону АТО ( коштів, листів, малюнків) через капелана Олександра Ружила

Учні знають і спілкуються з тими односельчанами, які і сьогодні несуть службу, захищаючи кордони нашої держави. У навчальному закладі проходять зустрічі з випускниками-воїнами АТО. У шкільні роки вони були бешкетниками й забіяками, а деякі, навпаки,розумниками й фантазерами. Іноді вони не виконували домашні завдання, а також списували в однокласників, але головний життєвий іспит мужні випускники школи склали, коли Україна потребувала допомоги сильних і сміливих, відчайдушних і мудрих. Вони стали на захист її цілісності. Для сьогоднішніх учнів вони - справжні герої. Під час зустрічей найчастіше недавні випускники чули слова: «Ми молимося за те, щоб ви поверталися з цієї війни живими й здоровими!" А ми будемо рівнятися на ВАС (див. фото 6, 7).

Фото 6.Відпрацюваня вмінь роботи з протигазом у день ЦЗ

Фото7. Учасники рою на військово - польових зборах.

Радіодиктант національної єдності – це головна подія осені. Разом з мільйонами людей, очікували його і ми. Нашою головною метою є не отримати якісь оцінки, а спонукати всїх учнів до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови. Команда рою є активним учасником Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (див. фото 8).

Фото 8. Члени рою - активні учасники Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності .

Волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу назустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння. Цьогоріч, акція "Серце до серця" проходить під гаслом «Здорові немовлята!» Кошти збиратимуться з метою придбання неотологічного медичного обладнання у дитячі лікарні України. Щороку до проведення цієї акції долучається рій. Ми знаємо. що волонтерська діяльність буває різною. Не має потреби говорити про те, яку величезну відповідальність за тварин несуть люди, і з яким завзяттям вони іноді руйнують їхні життя. Тварини, на жаль чи на щастя, не розуміють складного механізму в голові людини, яким та користується, залишаючи свого колишнього улюбленця на вулиці. Проте тварини приймають та розуміють любов, яку їм дарують волонтери та просто добрі люди, ми прагнемо всім небайдужим донести цю істину і приєднатися до проведення ІІІ Всеукраїнського уроку доброти "Про гуманне та відповідальне ставлення до тварин" (див. фото 9).

Фото 9. Подяка та сертифікат за участь уІІІ Всеукраїнському уроці доброти "Про гуманне та відповідальне ставлення до тварин"

У Міжнародний день толерантності як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні». Це свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Адже здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний. Учасники рою завжди відзначають це свято по особливому. (див. фото 10,11).

Фото 10, 11. Підготовка плакату "Толерантність у висловах. у рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності.

21 листопада - День Гідності та Свободи. Україна – територія гідності та свободи. Пишаємося, що ми є народом, який вміє захищати демократичні цінності, права та свободу людини і громадянина, національні інтереси України та її європейський вибір. Ми проводили уроки звитяги з молодшими учнями та відзняли відеозвернення (див. фото 12, 13 та посилання).

Фото 12,13. Уроки мужності (звитяги) "Україна – країна Гідності і Свободи" та відзняте відео

https://www.facebook.com/1226556804116727/videos/835428363872907

Не один рік в школі спільно учнями та дорослими проводять трудові операції «Вахта пам’яті» (див. фото 14,15). «Немає одинокої старості». Волонтери- учасники рою,доглядають територію обеліску Скорботна мати та пам'ятників, які знаходяться на території села, прибирають територію школи. (див.фото16).

Фото 14. Облаштування території обеліску "Скорботна мати"

Фото 15. Прибирання біля пам'ятника загиблому парашутисту.

Фото 16. Залюбки прибираємо на території школи.

Щороку в школі відзначають День людей похилого віку. Цей день – це ще одна можливість пояснити учням, кого вважають людиною похилого віку, чому ми маємо бути вдячними людям старшого покоління та проявляти турботу і милосердя до найповажнішої частини суспільства. Учням пропонується відвідати і привітати своїх вчителів, які навчали їх у школі, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку, і надати їм посильну допомогу. А ще традиційні вітання для наших наставників, любих вчителів у День працівників освіти ( див. фото 17).

Фото 17. Традиційні вітання для ВЧИТЕЛІВ.

Піднесений патріотичний дух, багато веселощів та жартів – саме так проходить свято День СоборностіЙого мета – усвідомити нерозривний зв'язок минулого з теперішнім днем. Козацькі забави, організовані з молодшими школярами, запам’ятаються їм надовго, адже сповнені мужності та сили духу запорізьких лицарів. Вміння , які продемонстрували діти ще раз

переконують у тому, що цей дух не знищити й не здолати. .(див. фото 18)

Фото18. Забави для наймолодших.

Одне з важливих завдань сучасної школи – виховати фізично,

морально, соціально, духовно здоровулюдину. Адже стан здоров’я

населення України свідчить про існування реальної загрозив имирання

нації.Учасники рою пропагують здоровий спосіб життя, беручи участь у

Днях здоров'я (див. фото19).

Фото 19. Емоції у День здоров'я переповнюють кожного .

Школярі є активними учасниками всіх масових заходів, що проводяться в школі по відзначенню важливих свят та визначних подій.(див. фото 20,21,22.23)

Фото 20. Участь у мітингу до Дня пам'яті та примирення.

Фото21. Усний журнал «Такий близький далекий космос», присвячений 60-річчю з дня першого польоту людини в космос.

Фото22. Урочистості з нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка.

Фото23.Участь у заходах, присвячених 150 - річчю від дня народження славетної землячки нашого краю - Лесі Українки.

Навіть відпочинок тісно переплітається з добрими справами в учасників рою. Цікаво проходить прийом в школярики (див. фото 24), предметні тижні (див. фото 25), привітання з 8 Березнем (див. фото 26), свято всіх закоханих (див. фото 27), оформлюються тематичні фотозони (див. фото 26),.

Фото 24.Прийом в школярики не обходиться без участі учасника рою - президента школи.

Фото 25.Участь в інженерному тижні

Фото27. Інтелектуально – розважальна гра «ХТО ЗВЕРХУ?»

Фото 26. Організація фотозони до Дня знань

Час летить дуже швидко не лише для старших людей, а й для малечі. Так непомітно минають роки, за якими ми часто "не встигаємо". За морозами завжди йде тепло, за зимою - весна. Вона приносить надію, віру в краще майбутнє. А птахи, які вернулися у рідні краї, не тільки принесли сонечко, а нове, краще майбутнє для нашої країни, майбутнє без війни, без смертей, майбутнє України як європейської держави. Зустрічали ми їх весело і підготували подарунки - будиночки. (див. фото 27) Заселяйтеся, пернаті, і хай цей рік буде вдалим і для вас, і для нас, і для всієї УКРАЇНИ.

Фото27. Прилітайте пернаті друзі.

А ще ми дуже пишаємося своїми нагородами.

.

Усі справи рою"Патріот" об’єднали підлітків, допризовну молодь та педагогів: керівника ЗВ, керівників художньо-естетичних гуртків, класних керівників, учителів-предметників, а також професійних військових, представників козацьких організацій, місцевого самоврядування та громадських організацій. Така спільна діяльність на військово-патріотичному напрямку допомагає юним громадянам духовно і морально піднятися до рівня української національної ідеї, посилює віру в краще майбутнє України як європейської держави, об'єднує їх бажання жити, працювати та бути потрібними нашій державі.

Посилання на конкурс «Впоряд» рою «СІЧОВИКИ» (середня вікова категорія)

https://www.youtube.com/watch?v=vWmjlSUMdbE

Посилання на конкурс «Впоряд» рою «ПАТРІОТ» (старша вікова категорія)

https://www.youtube.com/watch?v=RlGDv9zaWCI

Джура - 2021. Рій "Січовики". Конкурс "Ватра".

wym-1617351699511

Звіт роботи старшого шкільного рою ПАТРІОТ/Files/images/58443798_1910631895709211_4056510213509873664_n.jpg

Звіт роботи молодшого шкільного рою "КОЗАЧАТА"

/Files/images/60775521_1939801892792211_6478025312004210688_o.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 83